Udostępnianie nocne i na weekend

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że od 8 maja 2023 r. uruchomiliśmy w naszej bibliotece udostępnianie nocne.

W uzasadnionych wypadkach książki z księgozbioru podręcznego przeznaczone do korzystania na miejscu, mogą zostać udostępnione na noc. Udostępnienie takie następować będzie po godzinie 17.00 w dni robocze i po godz. 15.00 w soboty. W dniach, gdy Biblioteka pracuje krócej (okresy okołoświąteczne, lipiec, wrzesień), książki można zabrać 1 godzinę przed zamknięciem. Książki muszą zostać zwrócone do czytelni nie później niż o godzinie 10.00 następnego dnia roboczego. Niedotrzymanie tego terminu skutkować będzie nałożeniem 10,00 zł kary za wolumin za każdy przetrzymany dzień.

Będzie można wypożyczyć nie więcej niż 3 woluminy. Nie udostępnia się w ten sposób pozycji wydanych przed 1950 rokiem, a także niesamoistnych wydawniczo (np. prace doktorskie). Nie udostępniamy również czasopism.

Jeżeli ktoś chce zabrać książki na weekend, musi to zrobić w sobotę po godzinie 15.00.  Zabranie książek w piątek skutkować będzie naliczeniem kary w sobotę po godz. 10.00. Zwrot musi nastąpić do godz. 10.00 pierwszego dnia roboczego po przerwie.

Szczegółowe informacje znajdują się regulaminie i pod podanym linkiem:

https://ciniba.edu.pl/przewodnik-przeglad/2-niesklasyfikowane/987780-mi-wypozyczanie-na-noc-i-na-weekend

pexels-pixabay-48020